fbpx
24 Nisan 2014 doorkaADMIN

Country Tarzı Ahşap Kapak

Ahşap Kapak Etruria Green

Eskiden mutfak dolabı olarak betondan yapılmış bölmeler arasına ahşap raflar ve kapaklar yapılırdı ve dolap olarak kullanılırdı. Çok uzun ömürlüydü maliyeti yüksekti. Hemen herkesin gençliğinde veya çocukluğunda telora mutfak görmüşlüğü vardır. Bilmeyen yoktur.  Beton bir tezgah yapılır sonra bu tezgahın betondan ayakları olur. Bu ayakların arasına ahşap raflar kapaklar ve çekmeceler imal edilip yerleştirilirdi. Tezgahın üst kısmı genelde kalebodur fayans  tarzı su yalıtımı olan malzemeler ile kaplanırdı. Sonraları fayanslar yerini mermere bıraktı.

DoorKa Ahşap Kapak Tabaklık

Üst dolap olarak  terek ve tel dolap denilen raflar kullanılırdı bardaklar ve tabak buralara dizilirdi. Tabiki çeyizlerden çıkan bir takım el işi oyalar ve dantellerle süslenirdi. Şimdi günümüz şartlarında bu tarz mutfak dolaplarını  hiç kimse kullanmıyor. Kullanılmamasının birçok nedeni var bu tarz bir mutfak dolabı yapmak için önce büyük bir mutfak alanına ihtiyacınız var. İmalat süresi normal bir mutfak dolabına göre çok daha uzun. İmalat süresince çalışma şartları ortam kirliliği çok daha fazla ve önemlisi herkesi ilgilendiren bir konu maliyeti muadillerine göre yüksek.

DoorKa Country Ahşap Mutfak

Dezavantajlarının yanında avantajları yok mu ? Tabi ki  var; biraz kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Bir kere çok klasik ve eskimeyen bir mutfağa sahip oluyorsunuz. İyi tasarlandığı zaman muhteşem bir görsel şölen elde ediyorsunuz. en önemlisi çok uzun ömürlü mutfak dolabı sahibi oluyorsunuz.

 

Biz DoorKa Ahşap Kapak olarak İtalya’dan ithal ettiğimiz modellerle, klasik tarzı modern tasarımlarla buluşturuyoruz. Etruria modelimiz dişbudak ağacından yapılmaktadır. Telleme ve kumlama denilen bir kaç teknik kullanılanarak  önce ağaca eskimiş ve yıpranmış görüntüsü verilmektedir. Daha sonra istenilen renklere boyanarak kullanılmaktadır. Etruria modelimiz çok özel modeldir. Tamamen zor beğenen ve aradığını bir türlü bulamayan başka ürünlerden çok daha farklı bir ürüne sahip olmak isteyen müşterilerimiz için çok isabetli bir seçenektir. Country mutfak dolapları ve mobilyalar tasarlamak için çok kullanışlı ve uyumlu bir ahşap kapak modelidir.

 

Aşağıda Etruria modelimiz ile bir kaç uygulamayı görebilirsiniz.

 

 

, , , , , , , , , , , , ,
HEMEN ARA